Provádění fasády

Jestliže se rozhodnete, že je nejvyšší čas něco udělat s dosavadní fasádou Vašeho domu, garáže, či dalších staveb, je potřeba odborně posoudit stav a navrhnout řešení odpovídající očekáváním a odpovídající také způsobu využití budovy. U obývaných prostor především jde o úsporu čím dál dražšího tepla a nabízí se proto zvážit před provedením omítky nejdříve výměnu oken a dveří a také aplikaci zateplovacího systému.

Když zateplení není nutné, např. se jedná o hospodářskou část objektu, připadá v úvahu sanovat omítku stěrkou vyztuženou síťovinou a eventuálně předem provést lokální vysprávky a zpevnění. Na takto připravený povrch se nanese nová omítka, používají se běžné nebo pastovité omítky.

V zásadě může jít o minerální omítky na bázi cementu a minerálních plniv, akrylátové omítky na bázi pryskyřic a minerálních plniv, silikátové omítky na bázi tekutého draselného skla a konečně silikonové omítky na bázi silikonových pryskyřic. Liší se zejména cenou a také fyzikálními vlastnostmi, které je předurčují k různému způsobu využití. Minerální a silikátové omítky jsou velmi dobře paropropustné, silikonové a akrylátové omítky se vyznačují odolností proti znečištění a poškození.

 

 

Máte zájem o naše služby?

Pokud Vás zaujala nabídka našich služeb, zašlete nám nezávaznou poptávku. Spojíme se s Vámi a pomůžeme Vám se zateplením fasády a souvisejícími službami.