Rychlý kontakt

+420 774 088 029

Vzorník fasádních barev Ceresit

Vzorník fasádních barev Ceresit

Fasádní barvy

Fasádní barvy CeresitV případě požadavku na pouhý nátěr fasády, tzn. kdy je původní omítka soudržná a nejsou v ní praskliny či není poklepem zjištěno oslabení omítky, provedeme 2 nátěry fasádní barvou, nejprve ředěným, potom krycím nátěrem. Barva se nanáší stříkáním nebo válečkem. Lze vybírat z velkého množství odstínů.

Vhodné je použít např. akrylátový nátěr Ceresit CT 42 nebo CT 44 na bázi akrylátové disperze s minerálními plnivy a pigmenty. Je určený k ochraně fasád, ale i interiérů budov, aplikuje se na minerální, minerální-polymerové a akrylátové omítky.

Nebo použijeme silikonový Ceresit CT 48, nátěr nové generace s vylepšenými technickými parametry. Je vyroben na bázi modifikovaných silikonových a akrylátových pryskyřic. Doporučuje se k aplikacím na minerální, minerální-polymerové a akrylátové omítky.

Další variantou je silikátový Ceresit CT 54, nátěr na bázi tekutého draselného skla a modifikovaných syntetických disperzních pryskyřic. Používá se obdobně jako silikonový nátěr Ceresit CT 48. Má však jako výhodu velmi dobrou paropropustnost a vynikající přilnavost k minerálním podkladům (díky chemickým reakcím s jeho komponenty). Následkem chemické reakce tekutého draselného skla a oxidu uhličitého ze vzduchu je nátěr permanentně spojen s povrchem a vytváří na něm vrstvu umožňující velmi dobrou prostupnost par.

Porovnání fyzikálních vlastností nátěrů Ceresit

Porovnání fyzikálních vlastností nátěrů Ceresit

 

Máte zájem o fasádní barvy Ceresit?