Rychlý kontakt

+420 774 088 029

Příprava fasády

1. Suchá a soudržná původní omítka

V případě, že podklad je vyhovující, pouze mechanicky odstraníme nečistoty z povrchu a fasádu důkladně očistíme tlakovou vodou a necháme vyschnout. V případě lokálních poškození anebo neúnosných částí omítku vyspravíme tmelením.

2. Znečištěná původní omítka

Vrchní omítky jsou namáhány po celou dobu své životnosti povětrnostními vlivy, znečištěním a případně i napadení m řasami a plísněmi. Původní znečištěnou fasádu důkladně omyjeme s přidáním fasádního čisticího prostředku a necháme vyschnout.

3. Odstranění řas z fasády

Pokud jsou fasády napadeny mikroorganismy, pouhé umytí nepostačuje. Před započetím prací na novém povrchu je potřeba původní fasádu speciálně ošetřit.Přítomnost řas a hub na povrchu fasády ovlivňuje hlavně voda a vlhkost, může jít o vlhkost vystupující z podkladu, vlhkost vlivem zatékání, vlivem kondenzace atp. V těchto případech je nutné řešit nejlépe příčinu, tzn. eliminovat původ vlhkosti, např. odstraněním zatékání. A dále pak mechanicky a chemicky odstranit vrstvu organismů . Provádíme nanesení herbicidního přípravku na postiženou část původní fasády, necháme působit , poté očistíme a necháme vyschnout.

4. Impregnace původní omítky

Očištěnou omítku, případně omítku předem zbavenou řas natíráme vhodným přípravkem za účelem snížení nasákavosti povrchu před aplikací další vrstvy, kterou je u nových omítek vyrovnávací stěrka, jinak jsou to desky zateplovacího systému.

 

Máte zájem o přípravu fasády?